6
Říj
2016

Taky jsem si myslela, že nejvíc jsou ohroženy děti při pobytu venku, ale nejvážnější úrazy se stávají doma. Ale od té doby co Kuba leze, přicházím stále na nové a nové nebezpečí, která je nutné odstranit.

5Nebezpečí na děti číhají všude: na otevřeném schodišti, u rohů nábytku, u elektrických zásuvek a kabelů, u pokojových květin, na kluzkých podlahách. Nebezpečí může také představovat všechno, co na sebe dítě může stáhnout z výšky, včetně vytouženého kafíčka, které jste si právě uvařili.

V kuchyni se nachází spousta nástrojů, kterou jsou nebezpečné i pro nás, a když se k nim dostane plazící se vše zkoumající miminko, může to být pěkný malér, takže doporučuji pojistky na skřínky a šuplíky. Variant je na trhu hodně, některé jsou na šroubek, jiné jen přilepíte a až váš potomek dostane rozum, zase je zrušíte.

Existují také přímo bezpečné linky, které mají kromě blokovaných dvířek a šuplíků také třeba speciální držáky na nože chránící ostré čepele. Dětské pojistky by měly mít také veškeré spotřebiče, na něž děti dosáhnou, u trouby jsou také důležitá speciálně upravená dvířka s teplotou, která není dětem nebezpečná.

Doporučuji neposazovat dítě na kuchyňskou linku: přestože si myslíte, že je tak máte dostatečně pod dohledem, stačí vteřina a je dole. V nemocnici si děti po pádu již z půl metru nechávají přes noc na pozorování, tak se tomu vyhněte.

Nezapomeňte na zabezpečení zásuvek, záslepky koupíte třeba v Ikea. Já je zavedla, když začal Kubík trochu lézt a dobře jsem udělala, velice ho lákají. Vedle kuchyně mám komůrku, kde skladuji potraviny a taky čisticí prostředky, prázdné láhve a tříděný odpad. Kuba ji miluje, ale hlavním důvodem je to, že tam nesmí, protože není skoro nic horšího než otrava polštářkem do pračky.
Takže zabezpečujte a s úsměvem si pak užívejte dětství svého miminka.:)