13
Čer
2016

Jak oblékat miminko I

kolik vrstev, jak poznám, že je oblečené špatně

Aniž bych se zbavila otázky „Co si vezmu na sebe?“ přibyla mi otázka „Co obléknu Kubovi?“. Samozřejmě, že je důležité, aby to malému slušelo, ale hlavně jde o to, aby mu nebyla moc zima nebo teplo. Proto se držím pravidla – dej Kubovi o jednu vrstvu víc, než sobě. Tím to ale nekončí. Přece jen, i každému dospělému vyhovuje něco jiného a stejné je to i u dětí.

Kuba se naroObleceni_dil v prosinci, takže bylo důležité dbát na to, aby neprochladl. Osvědčilo se mi testovat teplotu Kubíka dotykem – na zátylku, ručičkách, nosíku, krku nebo zádíčkách. Odborníci se shodují, že spolehlivým senzorem teploty je právě zátylek, má být teplý a suchý. Pokud je studený, přiobléknu a pokud je horký a vlhký tak Kubu svlékám. Pokud má bodýčko zpocené, rovnou převlékám.

Osvědčeno je více tenkých vrstev, než jedna silná, stejně jako vrstvy cibule.

Jak oblékat v létě
Léto má rádo světlé barvy, které dětem moc sluší, i když od určitého věku a jídla jsou nepraktické. Světlé oblečení dobře odráží sluneční paprsky. Je důležité myslet na to, aby oblečení pro děti bylo z kvalitního materiálu, který zabraňuje pocení děťátka. Ideální je bavlna, ale pokud vaše mimčo netrpí žádným ekzémem, nebo přecitlivělou pokožku můžete sáhnout i po moderních funkčních materiálech, které odvádějí pot.
V létě je dobré při jakékoli příležitosti vytáhnout miminko z kočárku, položit do stínu a vysvléct. Nahé dítě, je šťastné dítě. Při lehkém přehřátí děťátko ochladíte a osvěžíte omytím zátylku, nožiček a ručiček.

Pereme dětské oblečení
Veškeré nové oblečení je třeba po zakoupení vyprat, může obsahovat škodliviny z výroby. Obecně se nedoporučuje používat aviváže, dětská pokožka je velmi jemná a aviváž by ji mohla podráždit. Důležitou zásadou praní dětského oblečení je i opakované máchání, aby na prádle nezůstaly žádné mydlinky. Dobré je prášek na jednom kusu oblečení otestovat, jestli na něj není miminko alergické. Asi od šestého měsíce věku můžete začít dětské oblečení prát společně s dalším prádlem i s použitím aviváže. Jen pozorně sledujete dětskou pokožku, jestli nedochází k alergické reakci.