8
Úno
2017

Vzpomínka na Vánoce

jak jsme je s Kubíkem prožili

První společné vánoce! Moc jsem se na ně těšila, stejně jako celá rodina. Kubík z toho ještě neměl rozum, ale určitě se těšil s námi.

1

Jelikož má Kubíček narozeniny hned pár dnů po štědrém večeru, byly to přípravy dvojnásobné, tedy na Ježíška, i na oslavu narozenin.

Vánoční stromeček se v Kubíčkových očích třpytil ještě víc, a tak musel do původně Kubíčkovy ohrádky, ve které ale odmítal trávit čas. Ozdobený byl až od půl metru, protože jeho nenechavé ručičky zkoumaly každou ozdobičku, která byla na dosah. Vánoční cukroví mohlo být jen na velkém stole, protože když se dalo na konferenční stoleček, Kuba ho měl plné hrsti a tváře.

 

Jak se vám balily dárky s ročním miminkem? Já měla Kubíka v jídelní židličce a půjčovala jsem mu tu něco, tu zas něco jiného, jen abych měla chvilku na balení dárků. Stejně to byl nespokojený kluk, protože chtěl vždy to, co jsem zrovna balila. Podobně jsme spolu taky pekli cukroví. Všechno si chtěl osahat a ochutnat, což se s rozpálenou troubou a syrovým těstem úplně neslučovalo. Ale dali jsme to! Štědrý den byl kouzelný, sešli jsme se i s prarodiči a Kubík měl oči na vrchu hlavy z těch všech dárků, které se pod stromečkem nashromáždily.

Trochu jsem se bála, že bude brzy unavený a protivka, ale jelikož jsme začali s večeří dřív, byl Kuba ve formě a rozbalování dárků mu vydrželo až do posledního kousku. Nejvíc ho bavilo trhat vánoční papír a zkoumat mašličky. Já si užívala všechny ty nové oblečky, co dostal a co mu budou slušet a táta si hrál s velkou tatrovkou co dostal Kuba na písek. Prostě rodinná idylka.